Psk. Müjgân Pekçetin

 

Psikolog-Psikoterapist Müjgân Pekçetin,

Bahçeşehir Üniversitesi’nin burslu olarak girdiği İngilizce Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerini yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Maltepe Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji uzmanlık tezi çalışmalarını sürdürmektedir. Yetişkin ve Ergenlerle Psikodinamik ve Bilişsel Davranışçı çerçevede; çiftler ve ailelerle Çözüm Odaklı Yaklaşımla çocuklarla deneyimsel oyun terapisi ve psikanalitik çerçevede çalışmaktadır.
Prof. Doğan Şahin’den 3 yıl boyunca Psikodinamik Yönelimli Terapi, Prof. Dr. Tevfika Tunaboylu İkiz ‘den 3 yıl boyunca Rorschach ve Tematik Algı Testi eğitimlerini almıştır. Çözüm Odaklı Terapi eğitimini Dr. Nevin Dölek’ten, uygulayıcısı olduğu Oyun Terapisi eğitimini Uzman Psikolog Nilüfer Devecigil’den almıştır. Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Cümle Tamamlama Testi (Beier), Duygu Durumu Ölçekleri eğitimlerini Türk Psikologlar Derneği’nden almıştır.

Sosyoloji tezini “Sokak Çocukları” olgusu üzerine yapan Müjgan Pekçetin, çeşitli anaokullarında psikolog, aile danışmanı, müdür pozisyonlarında görev almıştır. Psikoloji stajını Balıklı Rum Hastanesi’nin Psikiyatrik Tedavi Kliniği ve Bağımlılık Tedavi Kliniği’nde, Suadiye Yaşlı Bakım Evi’nde yapmıştır. Çeşitli danışmanlık merkezlerinde Süpervizyon eğitimi almış, vaka toplantılarına katılmıştır. Staj yaptığı merkezlerde bireylerle ve ailelerle motivasyonel görüşmeler yapmıştır. Bakım merkezlerinde fiziksel, zihinsel engeli bulunan hastalara ve kronik şizofren tanılı hastalara yönelik rehabilitasyon programları uygulamış, çeşitli terapiler sürdürmüştür.

Mesleğinin yanında müzikle ve dansla ilgilenen Müjgân Pekçetin, Klasik Gitar çalmaktadır ve İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda müzikal eğitimi ve aralarında Boğaziçi Caz Korosu’nun da bulunduğu çeşitli korolarda görev almıştır.