Uz. Psk. Nuray Sarp KULKARA – Kurucu

 

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum, 2010 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. Öğrenciliğim sırasında 2005 yılında Atatürk Devlet Hastanesi’nde, 2006 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Prof.Dr. Kerem Doksat ile birlikte Polimed kliniğinde stajyer psikolog olarak çalıştım. Lisans eğitimim sırasında “Bağlanma ve Duygu Düzenleme Teorileri” üzerine çalıştım ve yurt dışında araştırmamı sundum, yüksek lisans eğitimim sırasında “Duygu ve Otobiyografik Bellek ” adlı çalışmamı makale yayınıyla tamamladım.

Uzmanlığım sırasında Echomar hastanesinde vaka takip ettim ve Prof. Dr. Hakan Şentürk ile birlikte İstanbul Gastroentroloji Merkezinde psikosomatizasyon vakaları ile çalıştım. Ayrıca Okan Üniversitesi psikolojik destek birimde Yrd. Doç.Dr Ahmet Tosun’un süpervizörlüğünde vaka takip ettim. Dr. Alp Karaosmanoğlu ile Şema terapi çalışmaları yaptım ve Şema terapi eğitimleri aldım.

Avrupa Birliği ilişkili bir projede, psikoterapist ve eğitmen olarak, ağırlıklı, Travma Sonrası Stres bozukluğu ve Ensest vakaları ile çalıştım ve eğitimler verdim. Prof. Dr. Kültegin Ögel ile birlikte Riskli ergenler ve mindfulness terapisi ile akademik çalışma yapma fırsatı buldum ve makale yayınıyla tamamladım.

Aile Danışmanlığı eğitimleri ve sertifikası aldım, ayrıca PACT (Psikobiyolojik yaklaşım) terapisi kurucusu, Dr. Stan Tatkin tarafından verilen Çiftlerle çalışmada etkili bir yaklaşım olan PACT (Psikobiyolojik yaklaşım) terapisi eğitiminin İleri düzeyini tamamladım. Alanım ile ilgili yurtdışı ve yurtiçi eğitimlere, kongrelere katıldım. Prof. Dr. Kültegin Öğel ve Uzm. Dr. Arzu Önal ile birlikte Gençlik dönemi ve sorunları adında, Dyt. Burcu Tunç ile birlikte Duygusal yeme sorununa yönelik “Gözün mü aç, Gönlün mü?” adında iki kitap yazdım. Şimdiye kadar birçok kurum ve kuruluşa çok keyifli eğitim ve seminerler verdim.

5 yıl Acıbadem Fulya hastanesinde Bireysel terapilere ve Çift terapilerine yürüttüm ve Acıbadem Üniversitesi Tıp fakültesinde Psikiyatri bölümü staj öğrencilerine Travma sonrası stres bozukluğu, yas, psikoterapi ve psikoloji laboratuvarı derslerini verdim. Doktora tez çalışmalarımı ise İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Fakültesi‘nde sürdürmekteyim. Danışanlarımla psikoterapi yolculuğuma Arkedia Eğitim ve Danışmanlık’ta devam etmekteyim.

Hayatın ihtiyaçlarımızı ve kendimizi anladıkça güzelleşen bir yol olduğuna inanarak, problem ne olursa olsun, anladıkça değiştiğini ve insanın içindeki renkleri fark ettikçe güzelleştiğini gördükçe psikoterapi yolculuğuna hayran bir terapist olarak çalışmaktayım.