Dr.Psk. Nuray Sarp KULKARA – Kurucu

 

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum, 2010 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisansımı, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Adli Tıp ve Adli Bilimler Enstitüsünde ise doktoramı tamamladım. Öğrenciliğim sırasında 2005 yılında Atatürk Devlet Hastanesi’nde, 2006 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Prof.Dr. Kerem Doksat ile birlikte Polimed kliniğinde stajyer psikolog olarak çalıştım.

Uzmanlığım sırasında Echomar hastanesinde vaka takip ettim ve Prof. Dr. Hakan Şentürk ile birlikte İstanbul Gastroentroloji Merkezinde psikosomatizasyon vakaları ile çalıştım.  Avrupa Birliği ilişkili bir projede, psikoterapist ve eğitmen olarak, ağırlıklı, Travma Sonrası Stres bozukluğu ve Ensest vakaları ile çalıştım ve eğitimler verdim. 5 yıl Acıbadem Fulya hastanesinde Bireysel terapilere ve Çift terapilerine yürüttüm ve Acıbadem Üniversitesi Tıp fakültesinde Psikiyatri bölümü staj öğrencilerine Travma sonrası stres bozukluğu, yas, psikoterapi ve psikoloji laboratuvarı derslerini verdim. T.C. Aydın Üniversitesi’nde Öğretim görevlisi olarak çalıştım. Prof. Dr. Kültegin Ögel ve Uzm. Dr. Arzu Önal ile birlikte Gençlik dönemi ve sorunları adında, Dyt. Burcu Tunç ile birlikte Duygusal yeme sorununa yönelik “Gözün mü aç, Gönlün mü?” adında iki kitap yazdım. Alanımla ilgili makaleler yayınladım. Şimdiye kadar birçok kurum ve kuruluşa çok keyifli eğitim ve seminerler verdim.

Aile Danışmanlığı eğitimleri ve sertifikası aldım, ayrıca PACT (Psikobiyolojik yaklaşım) terapisi kurucusu, Dr. Stan Tatkin tarafından verilen Çiftlerle çalışmada etkili bir yaklaşım olan PACT (Psikobiyolojik yaklaşım) terapisi eğitiminin İleri düzeyini tamamladım.  Alanım ile ilgili yurtdışı ve yurtiçi eğitimlere, kongrelere katıldım ayrıca EMDRIA tarafından onaylı EMDR uygulayıcısıyım.

Danışanlarımla psikoterapi yolculuğuma Arkedia Eğitim ve Danışmanlık’ta devam etmekteyim.

Hayatın ihtiyaçlarımızı ve kendimizi anladıkça güzelleşen bir yol olduğuna inanarak, problem ne olursa olsun, anladıkça değiştiğini ve insanın içindeki renkleri fark ettikçe güzelleştiğini gördükçe psikoterapi yolculuğuna hayran bir terapist olarak çalışmaktayım.