[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Dilara GÜLLÜ

 

Dilara Güllü, 2013 yılında Atatürk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ana bilim dalında üniversite öğrenimine başladı. 2015 yılında Akdeniz Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ana bilim dalına yatay geçiş yaparak 2017 yılında buradan mezun oldu. Lisans eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde özel öğrenci olarak Adli Psikotravmatoloji ve Adli Tıpta Çocukla İletişim derslerini aldı. Adnan Menderes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından verilen Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladı. Türk PDR-DER tarafından verilen “Oyun Terapisi” eğitimini tamamladı. Şu an Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programına devam etmektedir.

Lisans eğitimi sırasında süpervizyonlu Bireysel Psikolojik Danışma Uygulamaları Dersi kapsamında Dr. Öğretim Üyesi Defne Yılmaz süpervizörlüğünde 25 saat bireysel danışma uygulaması yaptı. Çeşitli devlet ve özel okullarda yaptığı stajları sırasında farklı yaş gruplarından çocuk ve ergenlerle birlikte “iletişim”, “öfke yönetimi”, “sınav kaygısı” konularında grup rehberliği çalışmaları yaptı. Antalya Uğur Okulları Konyaaltı Kampüsünde çocuk ve ergenlerle testör olarak çalıştı ve bu testlerin değerlendirme sürecinde destek sağladı.

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik semineri dersi kapsamında “Flört Şiddeti” konulu araştırma yaptı ve bu konuda üniversite öğrencilerine seminerler düzenledi. Antalya Kadın Danışma ve Dayanışma Derneğinde “İletişim Atölyesi” düzenledi. 14. Ulusal Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğrencileri kongresinde aktif olarak görev aldı ve “Bilişsel Davranışçı Terapi Yönelimli İlk Görüşme, Vaka Formülasyonu ve Müdahaleler (Sınav Kaygısı Özelinde)” çalıştayına katıldı.

Uzm. Psk. Fatma Nuray Sarp Kulkara süpervizörlüğünde “Duygudurum Bozuklukları ve Şiddet Davranışları” araştırmasında çalıştı. Uzm. Psk. Funda Kıvrıkoğlu Yalçınkaya süpervizörlüğünde “Ruh Sağlığı Uzmanlarının Pratikte Kendilerini ait Hissettikleri Psikoterapi Ekolüne göre Denetim Odağı, 5 Faktörlü Kişilik Testi, Savunma Biçimleri ve Başa Çıkma Stilleri Açısından Karşılaştırılması” araştırmasında çalıştı. Arkedia Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde halen psikolojik danışman olarak çalışmalarını yürütmektedir.